Izaberite najboljeg

Vatreni vikend: N. Kalinić, Kramarić ili Rakitić?

15.05.2017.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Gent) - igrao svih 90 minuta u domaćem remiju Genta sa Charleroijem (1:1).
Dominik Livaković (Dinamo) - branio cijelu utakmicu na Parku mladeži, gdje je Dinamo svladao Split 1:0.
Danijel Subašić (Monaco)
 - Monaco je kod kuće pobijedio Lille (4:0), uz Subašićev doprinos od početka do kraja susreta.
Ivan Vargić (Lazio) - Lazio je poražen kod Fiorentine 3:2, a Vargić je ostao među pričuvama rimske momčadi.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - zbog ozljede nije konkurirao za domaću pobjedu Lokomotiva nad Orenburgom 4:0.
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) - u domaćem remiju Apotekara s Kölnom (2:2) igrao od prve do zadnje minute.
Marin Leovac (PAOK) -  igrao od prve do zadnje minute domaćeg poraza od AEK-a (1:0).
Marko Lešković (Dinamo) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi kod Splita (1:0) te zaradio žuti karton.
Dejan Lovren (Liverpool) - na gostovanju kod West Hama Redsi su slavili 4:0, a Lovren je odradio cijeli susret.
Matej Mitrović (Bešiktaš) - Bešiktaš u ponedjeljak gostuje kod Bursaspora.
Josip Pivarić (Dinamo) - igrao od početka do kraja na gostovanju kod Splita, u Dinamovoj pobjedi 1:0, uz žuti karton.
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - pobjedu Modrih kod Splita (1:0) pratio s klupe za pričuve.
Ivan Strinić (Napoli) - nije ulazio u igru u gostujućoj pobjedi Napolija kod Torina (5:0).
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - nije kandidirao za gostovanje kod Olimpika iz Donecka, gdje su Kijevljani poraženi 2:1.
Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) - zbog ozljede nije kandidirao za gostujući remi Atletica kod Betisa (1:1).

Domagoj Antolić (Dinamo) - odradio svih 90 minuta na Parku mladeži, uz Dinamovo slavlje 1:0 protiv Splita i zarađen žuti karton.
Milan Badelj (Fiorentina)
- zbog ozljede nije kandidirao za domaću pobjedu Fiorentine nad Lazijem 3:2.
Filip Bradarić (Rijeka) - asistirao Gavranoviću za drugi pogodak Rijeke u Jadranskom derbiju s Hajdukom (2:0), u kojemu je igrao od početka do kraja.
Marcelo Brozović (Internazionale) - pred svojim je navijačima Inter poražen od Sassuola (2:1), a Brozović je odigrao svih 90 minuta.
Ante Ćorić (Dinamo) - ostao na klupi za pričuve u pobjedničkom gostovanju kod Splita (1:0).
Mateo Kovačić (Real Madrid) - zaigrao u početnoj postavi Real Madrida, kod kuće protiv Seville. Završilo je 4:1 za Kraljevski klub, a Kovačića je u 72. minuti zamijenio Modrić.
Luka Modrić (Real Madrid) - zamijenio Kovačića u 72. minuti domaće pobjede protiv Seville (4:1).
Ivan Perišić (Internazionale) - igrao cijeli susret u domaćem porazu od Sassuola 2:1.
Ivan Rakitić (Barcelona) - u pobjedi Barcelone kod Las Palmasa 4:1 asistirao Neymaru za treći pogodak svoje momčadi, u 67. minuti utakmice. U 79. minuti zamijenio ga je D. Suarez.
Marko Rog (Napoli) - Napoli je uvjerljivo slavio kod Torina 5:0, a Rog je u 66. minuti zamijenio Hamšika.

Duje Čop (Sporting Gijon) - odradio svih 90 minuta na pobjedničkom gostovanju kod Eibara (1:0) i zaradio žuti karton.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - u domaćem ogledu s Lazijem ušao u igru u 65. minuti umjesto Olivere te potom nakon odbijene lopte u 73. minuti postigao pogodak za preokret Fiorentine na 2:1, a Viole su naposljetku slavile 3:2.
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - dvostruki strijelac u gostujućoj pobjedi kod Werdera (5:3). Precizan je bio u 11. minuti za 2:0 i 49. minuti za 4:0, oba puta u bliži vraterev kut, a odigrao je cijelu utakmicu.
Mario Mandžukić (Juventus) - igrao cijelu utakmicu na gostovanju kod Rome, gdje je Juventus poražen 3:1.
Marko Pjaca (Juventus) - zbog ozljede propustio gostovanje kod Rome i poraz Juventusa 3:1.

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s Europskog prvenstva u Francuskoj te s pozivima za kvalifikacijske utakmice za SP 2018. godine)