Mandžo rođendan proslavio golom i titulom

Modrić i Kovačić prvaci Španjolske, Mandžukić i Pjaca prvaci Italije

21.05.2017.

Hrvatski dvojac u Real Madridu u nedjelju je osvojio Primeru, a dvojac u Juventusu obranio je naslov u Serie A.

U posljednjem kolu španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid svladao je u gostima Malagu 2:0, pogocima Ronalda i Benzeme, te tako sačuvao svoju prednost na vrhu poretka i uzeo naslov prvaka Španjolske.

Tako su do novog trofeja došli hrvatski veznjaci Luka Modrić i Mateo Kovačić, koji su nastupili i protiv Malage. Modrić je odigrao cijelu utakmicu, a Kovačić je u 67. minuti ušao umjesto Casemira.

Kolo prije kraja Serie A, Juventus je obranio ligašku titulu domaćom pobjedom protiv Crotonea, a prvi je pogodak postigao napadač Vatrenih Mario Mandžukić u 12. minuti.

Za konačnih 3:0 pobrinuli su se Dybala i Alex Sandro, a Mandžukić je odigrao svih 90 minuta. Marko Pjaca, koji je u svojoj prvoj sezoni s Juventusom uzeo već dva trofeja, nije zaigrao zbog ozljede.

Hrvatskim uspjesima tu nije kraj - Real Madrid i Juventus sastat će se i u finalu Lige prvaka, 3. lipnja u Cardiffu.