Finale Kupa u Varaždinu

Rijeka svladala Dinamo, osvojila dvostruku krunu

31.05.2017.

U Varaždinu je odigrana finalna utakmica Hrvatskog nogometnog kupa, a momčad Rijeke podigla je Rabuzinovo sunce nakon pobjede nad Dinamom 3:1.

Nakon osvojenog prvenstva, sastav pod vodstvom Matjaža Keka osvojio je i ovosezonsko izdanje Hrvatskog kupa finalnom pobjedom protiv Dinama, drugoplasirane momčadi MAXtv Prve lige.

Rijeka je povela u 24. minuti, kada je na asistenciju Andrijaševića precizan bio Gavranović, a uzvratio je Olmo pogotkom za 1:1, pospremivši u mrežu odbijenu loptu u 37. minuti.

Na samom početku drugog poluvremena, Gavranović je glavom poslije udarca iz kuta pogodio za novu prednost Rijeke, 2:1.

"Točku na i" riječke pobjede stavio je Župarić, još jednim preciznim udarcem nakon odbijene lopte u kaznenom prostoru branitelja naslova Dinama, u 73. minuti.

Rijeka je tako u svom petom finalu uzela četvrti naslov pobjednika Kupa. Izgubila je samo u prvom pokušaju - 1994. godine upravo protiv Dinama - a slavila je protiv Hajduka 2005. i Varteksa 2006. godine te protiv Dinama 2014. i sada 2017. godine.