Poravnanje na vrhu skupine

Island u završnici nadjačao Hrvatsku

11.06.2017.

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je u Reykjaviku svoju šestu utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

ISLAND - HRVATSKA 1:0 (0:0)
Kvalifikacije za SP 2018., Skupina I.
Laugardalsvöllur, Reykjavik.

Sudac: A. Undiano Mallenco (Španjolska)

Strijelci: 1:0 - Magnusson (90')

Žuti kartoni: -

Island: Halldorsson, Saevarsson, R. Sigurdsson (od 90+1' Ingason), Arnason, Magnusson, Hallfredsson, Gunnarsson, Gudmundsson, Bjarnason (od 81' Gislason), G. Sigurdsson, Finnbogason (od 77' Sigurdarsson). Izbornik: H. Hreidarsson.

Hrvatska: L. Kalinić, Pivarić, Vida, Lovren, Jedvaj, Badelj, Modrić, Kovačić, Perišić, Mandžukić (od 88' Santini), N. Kalinić (od 63' Brozović). Izbornik: A. Čačić.

Nakon četiri pobjede i jednog remija u prvih pet utakmica kvalifikacijskog ciklusa za svjetsku smotru iduće godine, Hrvatska je drugu polovicu natjecanja otvorila porazom kod Islanda.

Od nekolicine poluprilika u prvom poluvremenu vrijedi izdvojiti povratnu Perišićevu loptu na kojoj su Mandžukiću nedostajali tek centimentri te jedan prizemni udarac Modrića pored gola, dok je s druge strane blizu bio G. Sigurdsson iz slobodnog udarca u 36. minuti.

Osim toga, u nekoliko je navrata hrvatska obrana pravovremeno intervenirala na opasne islandske ubačaje.

Igrala se 55. minuta kada je Perišić pronašao N. Kalinića u odličnoj poziciji, no otišlo je tik pored vratnice, opasno je pucao i Brozović iz daljine u 66. minuti, no uporni Island je uzvraćao preko Bjarnasona i G. Sigurdssona, da bi hrvatsku mrežu u 89. minuti izvrsnom intervencijom sačuvao L. Kalinić, nakon Gudmundssonovog pokušaja glavom.

Međutim, domaćin je sva tri boda uspio osvojiti u 90. minuti, kada je poslije kornera pogodio Magnusson. Tako Hrvatska i Island nastavljaju borbu za plasman u Rusiju bodovno poravnati, a izabranici Ante Čačića početkom rujna dočekuju Kosovo te gostuju kod Turske.

U preostala dva susreta Skupine I, Ukrajina je u gostima pobijedila Finsku 2:1, a Turska je slavila kod Kosova 4:1.