Drugo pretkolo Europske lige

Domaće europske pobjede Hajduka i Osijeka

13.07.2017.

U četvrtak su Hajduk i Osijek odigrali prve utakmice drugog pretkola Europske lige.

Hajduk - Levski Sofija 1:0 (1:0)

Nogometaši splitskog Hajduka svoj su dvoboj sa suparnikom iz Bugarske odigrali na stadionu u Dugopolju, a napustili su ga s minimalnom pobjedom u rukama.

Za jedini se pogodak na utakmici pobrinuo Futacs u 24. minuti, realiziravši kazneni udarac za domaćine.

Uzvratna utakmica u bugarskoj prijestolnici na rasporedu je za tjedan dana, u četvrtak, 20. srpnja u 19:00 sati.

Osijek - Luzern 2:0 (0:0)

U Gradskom vrtu prednost je ostvario i osječki prvoligaš, premda je početnih 0:0 na semaforu stajalo sve do 66. minute. Tada je Ejupi glavom matirao gostujućeg vratara.

Konačnih 2:0 postavio je Grezda desetak minuta prije kraja utakmice.

Uzvrat u Luzernu također je na rasporedu u četvrtak, 20. srpnja, no s početkom u 19:45 sati.