Caktaš spasio bod Rubinu

Josip Brekalo strijelac u Njemačkom kupu

14.08.2017.

Stuttgart je u nedjelju izborio šesnaestinu finala DFB-Pokala, a Rubin iz Kazana upisao je ligaški remi kod SKA Habarovska.

Na gostovanju kod Energie Cottbusa, u sklopu prvog kruga Njemačkog kupa, momčad Stuttgarta slavila je boljim izvođenjem jedanaesteraca, a jedan od ključnih igrača bio je mladi hrvatski ofenzivac Josip Brekalo.

Domaćin je u prvom poluvremenu stekao prednost 2:0, da bi Brekalo na početku drugog poluvremena smanjio na 2:1. Stuttgart je do poravnanja došao autogolom Matuwile, a susret je naposljetku odlučen udarcima s bijele točke.

Među preciznim Stuttgartovim izvođačima, za konačnih 6:5, bio je i Brekalo, koji je igrao od početka do kraja utakmice.

U šestom kolu ruske lige, Rubin iz Kazana gostovao je kod SKA Habarovska i odigrao 1:1. Nakon vodstva domaćih, Rubin je poraza spasio Mijo Caktaš pogotkom u sudačkoj nadoknadi vremena. Caktaš je u igru ušao u 71. minuti kao zamjena za Rochinu.