Novi uspjeh Grka na Rujevici

AEK nadjačao Rijeku u prvom kolu EL

14.09.2017.

U svom prvom nastupu u Skupini D ovosezonskog izdanja Europske lige, Rijeka je na svom terenu dočekala grčki AEK.

Nakon što je u uzvratu play-offa Lige prvaka poražena od Olympiakosa (1:0), Rijeka je pred svojim navijačima ugostila još jednog grčkog predstavnika, atenski AEK.

U 16. minuti igre Mantalos je s ruba peterca svladao domaćeg vratara, da bi u 29. minuti Elez uzvratio dobrom reakcijom poslije Rijekinog udarca iz kuta.

S 1:1 otišlo se na poluvrijeme, a trenutak odluke, pokazalo se, zbio se u 62. minuti. Tada je Christodoulopoulos iz slobodnog udarca prebacio živi zid i zatresao mrežu za pobjedu AEK-a 2:1.

U drugoj utakmici Skupine D Milan je kao gost svladao bečku Austriju 5:1, uz jednu asistenciju Nikole Kalinića. U drugom kolu Rijeka 28. rujna gostuje upravo kod Milana, a AEK - čije boje brani i Marko Livaja - ugostit će Bečane.