Dobar otpor Hrvatske

Šveđankama pobjeda u Varaždinu

19.09.2017.

U drugoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, hrvatska ženska reprezentacija izgubila je u Varaždinu od Švedske s 2:0.

HRVATSKA - ŠVEDSKA 0:2
Kvalifikacije za SP 2019., Skupina 4.
Varaždin.

Sutkinja: Eleni Lampadariou (Grčka)

Strijelci: 0:1 Hurtig (62'), 0:2 Asslani (90'+2)

Žuti kartoni: Fischer (89')

Crveni kartoni: -

Hrvatska: Bačić, Nevrkla, Horvat, Dujmenović, Bošnjak, Rudelić, Landeka, Šundov (od 64' Dujmović), Slipčević (od 90' Andrlić), Maltašić (od 68' Jelenčić), Žigić. Izbornik: B. Miletić

Švedska: Lindahl, Sembrant, Fischer, Banušić (od 63' Rubensson, Asslani, Hurtig (od 87' J. Andersson), Blackstenius (od 90'+3 Larsson), Samuelsson, Karlsonn, Seger, Rolfö. Izbornik: B. Miletić.

Nakon odličnog remija u gostima kod Ukrajine, Hrvatska usprkos još jednom dobrom nastupu nije uspjela iznenaditi još jednog favorita. Po teškim vremenskim uvjetima u kišnom Varaždinu, Šveđanke su više od sat vremena lomile otpor dobro organizirane hrvatske reprezentacije, ali je tada Hurtig pronašla put do hrvatske mreže. Konačnih 0:2 postavila je Asslani u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatska je prvih 45 minuta odlično parirala jednoj od najboljih europskih reprezentacija, Šveđanke nisu uputile niti jedan udarac u okvir gola. Gošće su prijetile uglavnom kroz ubačaje koje je vrlo sigurno krotila hrvatska vratarka Doris Bačić.

S druge strane, Hrvatice su pokušavale učiniti više kroz kontru, no švedska obrana dobro je čuvala Ivanu Rudelić, koja je u Ukrajini zabila vrijedan pogodak za 1:1.

U nastavku su Šveđanke ubacile u višu brzinu i u 62. minuti došle do vodstva. Blackstenius je s desne strane dala nisku loptu na peterac gdje je najbrža i najspretnija Hurtig za 1:0 Švedske.

Nakon pogotka utakmica se malo otvorila, a najbolju hrvatsku šansu propustila je Rudelić čiji je pokušaj u 70. minuti dobro blokirala švedska obrana.

U sudačkoj nadoknadi, Asslani je nakon švedske kontre dobro reagirala na odbijenu loptu poslije odlične obrane Bačić te je postavila konačnih 0:2.

Hrvatsku reprezentaciju do kraja ove godine čekaju još dvije utakmice - 19. listopada Hrvatice gostuju u Mađarskoj, a pet dana kasnije u goste Hrvatskoj stiže moćna Danska.