Uvjerljiva pobjeda nad Češkom

Sjajno izdanje Hrvatske U-21 za preuzimanje vodstva

09.10.2017.

U svom trećem nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, Hrvatska U-21 ugostila je u Varaždinu nositelja skupine, reprezentaciju Češke te izvrsnim nastupom stigla do novih bodova.

U-21: HRVATSKA - ČEŠKA 5:1 (2:0)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1.
Gradski stadion, Varaždin.

Sudac: M. Kalkavan (Turska)

Strijelci: 1:0 - Karačić (9'), 2:0 - Vlašić (36'), 3:0 - Brekalo (47'), 4:0 - Moro (63'), 4:1 - Mihalik (70'), 5:1 - Vlašić (81')

Žuti kartoni: Benković (25'), Šunjić (51'), Kral (69'), Brekalo (90+2')

Hrvatska: Posavec, Karačić, Benković, Šimić, Sosa, Šunjić, Balić (od 84' Ivanušec), Moro, Vlašić, Brekalo (od 90+3' Mamić), Jakoliš (od 89' Ćorić). Izbornik: N. Gračan.

Češka: Stanek, Mateju, Pokorny, Kral, Knejzlik, Kulhanek, Saček (od 77' Wiesner), Machalik (od 46' Trubač), Černy, Mihalik, Pulkrab (od 64' Provod). Izbornik: V. Lavička.

Izabranici Nenada Gračana ušli su u dvoboj s Česima na krilima dvije pobjede u prva dva kola, a posebno je poticajna bila ona ostvarena u četvrtak, također u Varaždinu - brzinskim preokretom protiv Bjelorusije na samom završetku utakmice (2:1).

Mladi Vatreni u tom su tonu započeli i protiv Češke, s obzirom da je već u devetoj minuti Brekalo izveo slobodan udarac s lijeve strane, vratar Stanek je odbio loptu, a Karačić je pospremio u mrežu za vodstvo.

Česi su uzvratili s dva opasna dalekometna pokušaja Černyja, no oba je puta Posavec dobro reagirao, a dvije je dobre prigode za Hrvatsku propustio Jakoliš.

Ipak, Hrvatska je u 36. minuti povisila na 2:0, a sav je posao u kaznenom prostoru gostiju odradio Nikola Vlašić i precizno pogodio suprotnu stranu.

Na samom početku drugog poluvremena Brekalo je primio loptu na lijevoj strani šesnaesterca i lijepo naciljao za 3:0, da bi Moro u 63. minuti iskoristio nepažnju gostujuće obrane, izbio sam ispred Staneka i povisio na 4:0.

Igrala se 70. minuta kada je Mihalik s druge strane kaznio propust hrvatske obrane i smanjio na 4:1, a konačnih 5:1 postavio je Vlašić svojim drugim pogotkom, desetak minuta prije kraja nakon lijepe kombinacije s Morom.

Hrvatsku U-21 u studenome očekuju još dva nastupa - kod kuće protiv San Marina te u gostima kod Grčke, koja također ima maksimalnih devet bodova iz tri utakmice, pri čemu mladi Vatreni imaju gol-razliku 10:2 nasuprot grčkih 9:1.