Remi s bukureštanskim Dinamom

Lokomotiva izborila drugo kolo Lige mladeži

18.10.2017.

Hrvatski juniorski prvak, zagrebačka Lokomotiva, obranila je prednost stečenu protiv Dinama iz Bukurešta u prvoj utakmici prvog kola Uefine Lige mladeži.

Pod vodstvom bivšeg Vatrenog Jerka Leke, Lokomotiva je u prvom dvoboju u Bukureštu slavila 2:0, a prolaz u nastavak natjecanja izborila je domaćim remijem - susret u Zagrebu u srijedu završen je 2:2.

Rumunji su u uzvratu poveli preko Vasilea, koji je u 36. minuti realizirao kazneni udarac, no već šest minuta poslije lijepim je solo-prodorom izjednačio Krajinović.

Nakon što je desetak minuta prije kraja isključen Gheorge, novu prednost Dinamu donio je Cretu u 87. minuti iz slobodnog udarca, da bi sve dileme uklonio Vranjković u 90. minuti.

U drugom kolu Lokomotiva će odmjeriti snage sa sarajevskim Željezničarom, koji je svladao bugarski Ludogorec, a u slučaju eventualnog prolaska u veljači će zaigrati s jednom od drugoplasiranih momčadi grupne faze natjecanja Lige mladeži.