Pobjeda u produžetku

Rudeš prvi izborio četvrtfinale Kupa

24.10.2017.

Prvu utakmicu osmine finala Hrvatskog kupa odigrali su u utorak Rudeš i Slaven Belupo.

Prvi četvrtfinalist ovosezonskog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa postala je momčad Rudeša, nakon dvoboja sa Slaven Belupom u Kranjčevićevoj koji je završen pobjedom domaćina u produžecima.

Početnih 0:0 stajalo je na semaforu sve do 107. minute susreta, kada Turčin pogađa gostujuću mrežu za prednost Rudeša.

Samo dvije minute kasnije precizan je bio i Entrena, za konačnih 2:0 i potvrdu plasmana Rudeša u nastavak natjecanja.

U preostalim susretima osmine finala sastaju se Šibenik - Hajduk, Zagreb - Lokomotiva, Inter Zaprešić - Sesvete, Zadar - Osijek (25. listopada), Novigrad - Dinamo (31. listopada), Cibalia - Istra (7. studenoga) te Gorica - Rijeka (14. studenoga).