Produžeci u Zaprešiću, Osječani uvjerljivi

Hajduk, Osijek, Lokomotiva i Inter u četvrtfinalu Kupa

25.10.2017.

Nakon što je Rudeš u utorak osigurao svoje mjesto u četvrtfinalu Kupa, u srijedu su mu se pridružili Lokomotiva, Osijek, Inter i Hajduk.

Lokomotiva je u zagrebačkom dvoboju pobijedila Pjesnike 1:0, a odlučujući je pogodak postigao Majer u 28. minuti. Istim je rezultatom Hajduk slavio kod Šibenika, a presudio je Fomitschow u 32. minuti, samo dvije minute nakon što je domaćinu isključen Šare.

Osijek je bio uvjerljiv na gostovanju u Zadru. Za konačnih 4:0 pobrinuli su se Bočkaj u prvom te Grezda, Lukić i Jambor u drugom poluvremenu.

Susret u Zaprešiću, između Intera i Sesveta, odlučen je tek u produžecima nakon što su za 1:1 u 90 minuta pogađali Mazalović s bijele točke u 50. te Slišković u 75. minuti. Čovjek odluke za Zaprešićane bio je Andrić u 116. minuti.