Prvo mjesto u Albaniji

Hrvatska U-17 remijem sa Španjolskom osvojila kvalifikacijski turnir

25.10.2017.

Izabranici Petra Krpana odlično su odradili posao u prvom kvalifikacijskom krugu za odlazak na Europsko prvenstvo.

U-17: HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 1:1 (1:1)
Kvalifikacije za EP 2018., Skupina 2, Elbasan.

Strijelci: 0:1 - Zoubdi (35'), 1:1 - Vušković (39' - 11m)

Crveni karton: Marin (80+2')

Hrvatska: Žiger, Iličić, Vušković, Hrvoj, Brnić (od 53' Pejić), Fruk, Šarić (od 59' Svržnjak), Marin, Jenjić (od 65' Čuić), Putnik, Krizmanić. Izbornik: P. Krpan.

Hrvatska U-17 osigurala je plasman u Elitno kolo kvalifikacija pobjedama nad Albanijom i Lihtenštajnom u prva dva kola te se u srijedu protiv Španjolske borila za osvajanje prvog mjesta u Skupini 2.

Španjolci su poveli pet minuta prije kraja prvog poluvremena preko Zoubdija, no vrlo je brzo Vušković realizirao kazneni udarac za izjednačenje na 1:1.

Taj je rezultat ostao do kraja utakmice, koju su mladi Hrvati zaključili s desetoricom zbog drugog žutog kartona Marina. Krpanova je momčad prvo mjesto osigurala boljom gol-razlikom od Španjolaca, a u drugoj utakmici trećeg kola Albanija je pobijedila Lihtenštajn 5:0.

Kvalifikacijski turniri Elitnog kola bit će odigrani na proljeće.