Kvalifikacije za OI mladih

Hrvatska U-17 uvjerljiva protiv Kazahstana

02.11.2017.

U prvom kolu kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre mladih, hrvatska reprezentacija u futsalu do 17 godina svladala je Kazahstan 6:0.

Pod vodstvom izbornika Marinka Mavrovića, Hrvatska U-17 pobjedom je otvorila kvalifikacije za OI mladih 2018. godine. Vršnjake iz Kazahstana nadjačala je rezultatom 6:0, pri čemu je imala još nekoliko izrazitih prigoda za pogodak.

Mladi Hrvati poveli su 2:0 pogocima Sučića, a prvo su poluvrijeme zaključili Radić i Rendić preciznim udarcima za 4:0. U nastavku je s dva gola posao dovršio Radić, koji je tako ubilježio hat-trick.

U drugom se kolu Hrvatska danas sastaje s Belgijom. Utakmica je na rasporedu u Sportskoj dvorani Mladost u Karlovcu s početkom u 19:30 sati.

Treće kolo Hrvatima donosi još ogled sa Španjolskom, a samo pobjednik turnira osigurava mjesto u završnom krugu europskih kvalifikacija.