Presudio kazneni udarac

Hrvatska U-15 odmjerila snage s Venezuelom

09.11.2017.

U drugom kolu južnoameričkog prvenstva za igrače do 15 godina, Venezuela je svladala Hrvatsku rezultatom 2:1.

U-15: VENEZUELA - HRVATSKA 2:1 (1:1)
Južnoameričko prvenstvo U-15, Skupina B, 2. kolo.
Mendoza, Argentina.

Strijelci: 1:0 - Perez (16'), 1:1 - Jimenez (34' - ag), 2:1 - Cordero (65' - 11m)

Hrvatska: Kovač, Parezanović, Brekalo, Mizić, Jerbić (od 41' Novak-Stanko), Kanižaj, Duvnjak, Barišić, Šaranić (od 68' Bilić), Crnac (od 61' Škugor), Išlić (od 55' Milošević). Izbornik: M. Ivančić.

Nakon uvodnog poraza od Perua, Hrvatska U-15 pod vodstvom Mladena Ivančića u argentinskoj je Mendozi snage odmjerila i s godinu dana starijim nogometašima iz Venezuele.

Venezuela je povela preko Pereza u 16. minuti dvoboja, da bi Hrvatska u 34. minuti primorala Jimeneza na autogol za izjednačenje na 1:1.

Sva je tri boda Venezueli donio Cordero pogotkom iz kaznenog udarca u 65. minuti, za konačnih 2:1.

U preostalim susretima drugog kola Skupine B Peru je pobijedio Boliviju 4:1, a Brazil je svladao Ekvador 2:0. U trećem kolu (10. studenoga, Mendoza, 21:00) Hrvatska igra protiv Brazila.