Portugalci osigurali Final Four

Europski doprvak na domaćem terenu svladao Nacional

23.11.2017.

Lisabonski Sporting prvi se probio na završni turnir malonogometne Lige prvaka, nakon pobjede (3:1) nad hrvatskim prvakom Nacionalom.

Poslije uspješnog otvaranja i velike pobjede nad ruskim predstavnikom Dinom, zagrebački Nacional snage je odmjerio s domaćinom Skupine B Elitnog kola i aktualnim europskim doprvakom, lisabonskim Sportingom.

Portugalci su poveli u 15. minuti preko Fortina, a Pany Varela povisio je na 2:0 u 27. minuti. Dvije minute prije kraja, Matheus je smanjio na 2:1, da bi u posljednjoj minuti Pedro Cary potvrdio pobjedu Sportinga pogotkom za konačnih 3:1. Lisabonski je sastav tako osigurao prvo mjesto i plasman na završni turnir Lige prvaka.

U drugoj utakmici drugog kola Skupine B belgijski Halle-Gooik pobijedio je moskovsku Dinu 2:1. U trećem, posljednjem kolu (25. studenoga) sastaju se Nacional i Halle-Gooik te Sporting i Dina Moskva.