Kovačić asistent u zadnjem kolu

Sedmorica reprezentativaca u drugom krugu Lige prvaka

06.12.2017.

Po završetku grupne faze Lige prvaka, poznati su svi sudionici osmine finala, a na djelu će ponovno biti i aktualni članovi Vatrenih.

Drugi krug Lige prvaka u Skupini D izborili su Ivan Rakitić u dresu Barcelone te Mario Mandžukić i Marko Pjaca, članovi talijanskog prvaka Juventusa. Barcelona je osvojila prvo mjesto s 14 bodova, a Juventus je bio drugi s 11.

Liverpool Dejana Lovrena osvojio je prvo mjesto Skupine E, s 12 bodova na svom kontu, ispred drugoplasirane Seville, moskovskog Spartaka Marija Pašalića te Maribora. U Skupini F drugo je mjesto osvojio Srnin Šahtar.

S prvog mjesta u osminu finala odlazi i Matej Mitrović, član Bešiktaša, koji je uzeo 14 bodova i nadmašio Porto (10), Leipzig (7) te Subašićev Monaco (2).

Branitelji naslova, Luka Modrić i Mateo Kovačić u Real Madridu, zauzeli su drugo mjesto u konkurenciji Tottenhama, Borussije (D) i APOEL-a. Kovačić je u susretu šestog kola, asistirao Ronaldu za drugi pogodak Španjolaca u domaćoj pobjedi nad gostima iz Dortmunda (3:2).

Natjecanje u Europskoj ligi nastavljaju Vrsaljkov Atletico Madrid, Pašalićev Spartak i Rogov Napoli.