Odlična utakmica mladog Vatrenog

Vlašić strijelac i asistent u europskoj pobjedi Evertona

07.12.2017.

Engleski Everton oprostio se od Europske lige pobjedom kod ciparskog Apollona, a jednu od glavnih uloga imao je Nikola Vlašić.

Everton je nakon samo jednog osvojenog boda u prvih pet kola već ranije izgubio šanse za prolazak u drugi krug Europske lige, ali u četvrtak je ubilježio pobjedu na gostovanju na Cipru.

Za vodstvo Engleza protiv Apollona pobrinuo se Lookman u 21. minuti, nakon što je akciju započeo Nikola Vlašić te potom ubacio za svog suigrača na drugoj vratnici.

Lookman je šest minuta poslije povisio na 2:0, a konačnih 3:0 postavio je upravo Vlašić, prodorom kroz domaću obranu u 87. minuti i mirnom završnicom pred suparničkim vratarem.

Vlašić je odigrao cijelu utakmicu za Everton, a boje Apollona od 60. minute branio je Antonio Jakoliš. Anton Maglica nije nastupio zbog ozljede.