Premijera u dresu Schalkea

Brzi prvijenac Pjace u prijateljskom dvoboju s Genkom

07.01.2018.

Marko Pjaca postigao je vodeći pogodak za Schalke u prijateljskom ogledu protiv belgijskog prvoligaša Genka.

U sklopu priprema za nastavak Bundeslige, Schalke je u prijateljskoj utakmici pobijedio Genk 2:1, a prvi pogodak za sastav iz Gelsenkirchena postigao je Marko Pjaca, koji je na početku zimskog prijelaznog roka stigao na posudbu iz Juventusa.

Utakmicu u španjolskom Benidormu Pjaca je započeo na klupi, da bi u igru ušao na poluvremenu te već u 49. minuti preciznim prizemnim udarcem zaključio akciju za vodstvo.

Na 2:0 povisio je Embolo u 82. minuti, da bi poraz Genka ublažio Karelis pet minuta kasnije.

Pjacin Schalke drži drugo mjesto na prvenstvenoj tablici, s 11 bodova manje od vodećeg Bayerna.