Povratak dokapetana

Vedran Ćorluka ponovno na terenu

08.03.2018.

Dokapetan Vatrenih Vedran Ćorluka vratio se na nogometne terene u europskom dvoboju s Vrsaljkovim Atletico Madridom.

U prvoj utakmici osmine finala Europske lige madridski je Atletico ugostio moskovski Lokomotiv i pobijedio 3:0, golovima Nigueza, Coste i Kokea.

U početnoj postavi gostiju iz Rusije bio je dokapetan hrvatske reprezentacije Vedran Ćorluka, koji se oporavio od ozljede ahilove tetive, zbog čega je bio na višemjesečnoj stanci od nogometa. Odigrao je cijelu utakmicu, a Šime Vrsaljko ostao je među Atleticovim pričuvama.

Nikola Kalinić igrao je od 62. minute u domaćem porazu Milana od Arsenala (0:2), dok je Duje Ćaleta-Car odradio svih 90 minuta u vrijednoj pobjedi RB Salzburga na gostovanju kod Borussije Dortmund (2:1). Marin Pongračić nije konkurirao za sastav austrijskog predstavnika.

Za momčad moskovskog CSKA u posljednjih je desetak minuta okršaja s Lyonom (0:1) nastupio Kristijan Bistrović.

Josip Pivarić igrao je od početka do kraja utakmice u remiju Lazija i kijevskog Dynama u Rimu (2:2). Uzvratni su ogledi na rasporedu za tjedan dana.