Rasplet Skupine 2

Hrvatska U-17 porazom od Belgije ostala bez EP-a

15.03.2018.

Hrvatska reprezentacija do 17 godina nije se uspjela kvalificirati na ovogodišnje Europsko prvenstvo u Engleskoj.

U-17: HRVATSKA - BELGIJA 1:2 (0:1)
Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, Skupina 2.
Stadion Kantrida, Rijeka.

Strijelci: 0:1 - Ramazani (19'), 0:2 - Lissens (59'), 1:2 - Vušković (67' - 11m)

Hrvatska: Žiger, Vušković, Putnik, Čuić (od 62' Svržnjak), Brnić (od 52' Šarić), Fruk, Marin, Pejić, Jurišić (od 79' Kuprešak), Hrvoj, Krizmanić. Izbornik: P. Krpan.

Posljednje, treće kolo Elitnog kola kvalifikacija za odlazak na europsku smotru nije Hrvatskoj U-17 donijelo željeni rezultat. Po dva remija u prva dva nastupa, protiv Švedske (0:0) i Cipra (1:1), mladi su Vatreni poraženi od Belgije 2:1.

Belgija je povela udarcem Ramazanija izvan kaznenog prostora u 19. minuti, a na 2:0 povisio je Lissens iz blizine u 59. minuti.

Hrvatska je poraz ublažila pogotkom Vuškovića s 11 metara u 67. minuti dvoboja, a u sudačkoj nadoknadi drugi je žuti karton dobio Putnik.

U drugoj utakmici trećeg kola, odigranoj u Kostreni, Cipar i Švedska remizirali su 0:0. Šveđani su pobjednici skupine, a Belgija je osvojila drugo mjesto.