Mladi Vatreni drugi na tablici

Prvi poraz Hrvatske U-21, Češka slavila u Karvini

23.03.2018.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je na gostovanju kod Češke svoj prvi poraz u kvalifikacijskom ciklusu za Europsko prvenstvo.

U-21: ČEŠKA - HRVATSKA 2:1 (1:0)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1.
Karvina, Češka.

Sudac: A. Boucaut (Belgija)

Strijelci: 1:0 - Lischka (13'), 1:1 - Ćaleta-Car (63'), 2:1 - Hašek (71')

Žuti kartoni: Knejzlik (41'), Majer (65'), Macek (66')

Češka: Stanek, Wiesner, Kral, Lischka, Knejzlik, Kulhanek, Saček, Hašek, Trubač (od 78' Ladra), Macek (od 90+1' Bačo), Pulkrab (od 70' Zajic). Izbornik: V. Lavička.

Hrvatska: Posavec, Sosa, Ćaleta-Car, Šimić, Karačić, Balić, Moro, Ćorić (od 62' Majer), Brekalo, Vlašić (od 83' Fiolić), Halilović. Izbornik: N. Gračan.

Nakon četiri pobjede i jednog remija, na gostovanju kod vodeće Grčke, Hrvatska U-21 morala je priznati prvi poraz u borbi za plasman na europsku smotru u Italiji i San Marinu iduće godine.

U češkoj Karvini domaćin je slavio rezultatom 2:1, premda je u prvom ogledu s nositeljem skupine momčad Nenada Gračana ubilježila visoku pobjedu 5:1.

Česi su poveli nakon 13 minuta igre, kada je Lischka mrežu zatresao glavom nakon udarca iz kuta, a na isti je način uzvratio Ćaleta-Car u 63. minuti susreta, za poravnanje na 1:1.

Odlučujući se trenutak naposljetku zbio u 71. minuti, kada je Trubač prošao kroz sredinu hrvatske obrane i poslužio Hašeka, koji s lijeve strane kaznenog prostora pogađa bližu stranu gola vratara Posaveca.

Obje su reprezentacije imale još nekoliko prigoda za pogodak tijekom utakmice, a mladi su Vatreni najčešće prijetili preko kapetana Halilovića. Međutim, iz Češke se vraćaju bez bodova.

Sljedeću utakmicu Hrvatska U-21 igra već u utorak, 27. ožujka, kada u Velikoj Gorici dočekuje Moldovu te nastavlja bitku za sam vrh Skupine 1.