Polufinalna pobjeda nad Rijekom

pridružio Hajduku u
finalu Kupa

04.04.2018.

Nogometaši Dinama izborili su plasman u finale ovosezonskog izdanja Hrvatskog kupa svladavši na Maksimiru branitelja naslova Rijeku 3:0.

Na početku polufinalne utakmice Dinama i Rijeke obilježen je akcijski tjedan More Than Football, kojim se u organizaciji EFDN-a, ECA-e i Unicefove zaklade za djecu promovira nogomet u svim europskim klubovima.

Prvi se pogodak čekalo do 24. minute, kada je Hajrović ostao sam pred riječkim vratima te postigao svoj prvijenac za Dinamo.

Na samom početku drugog poluvremena drugi je žuti, isključujući karton dobio kapetan Rijeke Bradarić, a Zagrepčani su pobjedu potvrdili u posljednjih desetak minuta.

Prvo je Soudani na Ćorićevu asistenciju efektno prebacio Slugu za 2:0, a konačni je rezultat postavio Ćorić spretnim potezom nakon dugačke prizemne lopte Stojanovića.

U prvom je polufinalu Hajduk boljim izvođenjem jedanaesteraca svladao Lokomotivu, a Dinamo i Hajduk tako će zaigrati 23. svibnja u Vinkovcima, u završnoj borbi za Rabuzinovo sunce.