Njemački kup

Niko Kovač doveo Eintracht do finala s Bayernom

19.04.2018.

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač ponovno će voditi svoj Eintracht u finalnoj utakmici njemačkog nogometnog kupa.

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta pobijedili su Schalke u Gelsenkirchenu 1:0 u polufinalnom dvoboju DFB-Pokala te će se i ove sezone boriti za taj trofej.

Pobjedu je momčadi Nike Kovača osigurao Jović u 75. minuti, a Ante Rebić nije nastupio zbog ozljede. U početnoj postavi Schalkea bio je Marko Pjaca, koji je igrao do 52. minute, kada ga je zamijenio Konopljanka.

Prošle je sezone Kovačev Eintracht igrao berlinsko finale Kupa protiv Borussije iz Dortmunda, u kojemu je poražen rezultatom 2:1, a jedini je pogodak za sastav iz Frankfurta postigao upravo Rebić.

Ove je godine finale Kupa na rasporedu 19. svibnja, a Kovaču i Rebiću s druge će strane stajati aktualni prvak Bayern iz Münchena, njemački velikan čiju će klupu nekadašnji izbornik Vatrenih - zajedno sa svojim bratom i pomoćnikom Robertom - preuzeti po završetku klupske sezone.