Borba za bundesligaški ostanak

Wolfsburg stekao prednost, Brekalo strijelac

17.05.2018.

Mladi hrvatski reprezentativac Josip Brekalo ugradio je jedan pogodak u pobjedu Wolfsburga u prvoj utakmici doigravanja za ostanak u Bundesligi.

Nakon osvojenog 16. mjesta u ovosezonskom izdanju Bundeslige, Wolfsburg za osiguranje prvoligaškog statusa u sljedećoj sezoni igra protiv trećeplasiranog drugoligaša Holstein Kiela.

Wolfsburg je u prvoj utakmici doigravanja bio domaćin te stekao dva pogotka prednosti (3:1). Vodstvo je Wolfsburgu donio Origi u 13. minuti, a potom je u 34. minuti izjednačio Schindler.

Igrala se 40. minuta kada je Josip Brekalo natrčao na odbijenu loptu i odličnim je volejem s ruba kaznenog prostora poslao pod prečku za novu prednosti svoje momčadi.

Konačni je rezultat postavio Malli u 56. minuti, a Brekalo je odigrao cijelu utakmicu.

Uzvratna utakmica u Kielu na rasporedu je u ponedjeljak, 21. svibnja, s početkom u 20:30.