Gavranović odlučio finale

Dinamo svladao Hajduk i osvojio Kup!

23.05.2018.

U Vinkovcima je odigrana finalna utakmica ovosezonskog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa, a Rabuzinovo su sunce kući odnijeli nogometaši Dinama.

Nakon prošlogodišnjeg trijumfa Rijeke, ove su se godine u finalu Hrvatskog kupa sastali vječni rivali Dinamo i Hajduk. Utakmica je odigrana na stadionu Cibalije u Vinkovcima, pri čemu su više razloga za slavlje imali Zagrepčani.

Prvo je poluvrijeme proteklo bez pogodaka, pri čemu su Splićani preko Caktaša pogodili jednu vratnicu, nakon čega je uslijedila još jedna odlična obrana Stipice.

Odluka je pala u 55. minuti, kada je pogriješio Savvas, što je kaznio Gavranović i poslao loptu u mrežu za, pokazat će se, konačnih 1:0.

Dinamo je tako po 15. put u samostalnoj Hrvatskoj osvojio naslov pobjednika Kupa, po četvrti put protiv Hajduka.