Neymar i Firmino zatresli mrežu

Brazil svladao Hrvatsku na Anfieldu

03.06.2018.

U prijateljskoj utakmici na Anfieldu, Brazil je svladao Hrvatsku rezultatom 2:0, zahvaljujući pogocima Neymara i Firmina.

BRAZIL - HRVATSKA 2:0 (0:0)
Prijateljska utakmica.
Stadion Anfield, Liverpool.

Sudac: M. Oliver (Engleska)

Strijelci: 1:0 - Neymar (69'), 2:0 - Firmino (90+3')

Žuti kartoni: Kramarić (13'), Perišić (38'), Fernandinho (40'), Rakitić (79')

Brazil: Alisson, Marcelo (od 60' Filipe Luis), Thiago Silva, Miranda (od 65' Marquinhos), Danilo, Casemiro, Fernandinho (od 46' Neymar), Paulinho, Willian (od 81' Taison), Coutinho (od 81' Fred), Gabriel Jesus (od 60' Firmino). Izbornik: Tite.

Hrvatska: Subašić, Vida, Ćorluka (od 52' Ćaleta-Car), Lovren, Vrsaljko (od 87' Jedvaj), Badelj (od 61' Brozović), Rakitić (od 83' Bradarić), Modrić (od 58' Kovačić), Perišić, Rebić (od 64' Pjaca), Kramarić. Izbornik: Z. Dalić.

U prvom od dva prijateljska susreta u završnoj fazi priprema za Svjetsko prvenstvo, Hrvatska je odmjerila snage s Brazilcima na legendarnom Liverpoolovom stadionu Anfielda, a peterostruki svjetski prvak ubilježio je pobjedu.

Vatreni su u prvom poluvremenu pružili vrlo dobru partiju, a Lovren, Kramarić i Rebić opasno su prijetili brazilskom vrataru Alissonu, dok je s druge strane Willian uputio nezgodan udarac nakon pola sata igre, no njegov je pokušaj blokiran.

U nastavku su obje momčadi iskoristile po svih šest zamjena, pri čemu je za seniorsku vrstu debitirao Ćaleta-Car, a bolju je igru Brazil okrunio dvama pogocima.

Igrala se 69. minuta kada je Coutinho proigrao Neymara, a brazilska je superzvijezda izbjegla svoje čuvare i silovito poslala loptu pod Subašićevu prečku. U trećoj minuti sudačke nadoknade Firmino je pobjegao hrvatskoj obrani i lobom postavio konačnih 2:0.

Najbliže je pogotku za Hrvatsku stigao Rebić u 59. minuti, kada je pokušao glavom na Kramarićev ubačaj, a Vatreni su se odmah poslije utakmice zaputili natrag na pripreme u domovinu.

Posljednji prijateljski dvoboj uoči puta u Rusiju hrvatska nogometna reprezentacija igra 8. lipnja u Osijeku protiv Senegala.