Trofeji za Barcelonu i Bayern

Ivan Rakitić i Niko Kovač slavili u Superkupovima

13.08.2018.

Niko Kovač uzeo je svoj prvi trofej kao novi trener Bayerna, a još je jedan u svoje vitrine dodao i Ivan Rakitić s Barcelonom.

U utakmici njemačkog Superkupa, prvak Bayern uvjerljivo je pod vodstvom nekadašnjeg izbornika Vatrenih Nike Kovača pobijedio pobjednika Kupa, Eintracht iz Frankfurta, rezultatom 5:0.

Hat-trick je postigao Lewandowski, a u strijelce su se upisali još Coman i Thiago. Nastupio je i hrvatski reprezentativac Ante Rebić, koji je boje svog Eintrachta branio od 64. minute.

Upravo je Rebić bio među najzaslužnijima za Eintrachtov prošlosezonski trofej, osvojen s Kovačem na kormilu - bivši je izbornik u München preselio ovog ljeta.

Španjolski je Superkup pripao Barceloni, koja je nadjačala Sevillu rezultatom 2:1. Andalužani su poveli preko Sarabije, no Pique i Dembele režirali su preokret za katalonsko slavlje.

Ivan Rakitić odigrao je drugo poluvrijeme za Barcelonu i osvojio novi klupski trofej - protiv kluba u kojemu je prije dolaska na Camp Nou bio kapetan.