Europski trofej u Tallinnu

Kalinićev Atletico osvojio Superkup protiv Modrićevog Reala

15.08.2018.

U estonskoj je prijestolnici odigran ovosezonski Europski superkup, a u dvoboju gradskih rivala više je uspjeha imao Atletico.

Atletico Madrid, prošlosezonski osvajač Europske lige, osvojio je Superkup pobjedom nad gradskim suparnikom Real Madridom, aktualnim osvajačem Lige prvaka.

Crveno-bijeli poveli su nakon samo 50 sekundi igre sjajnim pogotkom Coste u bliži kut, a poravnao je Benzema glavom u 27. minuti.

Kraljevski je klub do prednosti došao u 63. minuti, kada je Ramos realizirao kazneni udarac za 2:1, a na 2:2 izjednačio je Costa u 79. minuti.

Utakmica je tako otišla u produžetke, a do konačnog preokreta i trofeja Atletico je stigao zahvaljujući preciznim udarcima Nigueza u 98. i Kokea u 104. minuti (4:2).

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real Madrid od 57. minute, kada je zamijenio Asensija, dok je Nikola Kalinić, novi član Atletico Madrida, ostao na klupi za pričuve.