Svladani Kurilovec i Vukovar '91

Slaven Belupo i Zadar također u osmini finala Kupa

25.09.2018.

Slaven Belupo i Zadar svladali su u utorak Kurilovec i Vukovar '91 te prošli šesnaestinu finala ovosezonskog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa.

Nakon Osijeka i Intera iz Zaprešića, osminu finala Hrvatskog kupa izborili su gostujućim pobjedama u utorak i Slaven Belupo i Zadar.

Koprivničani su gostovali kod trećeligaša Kurilovca te su u prvom dijelu propustili realizirati kazneni udarac preko Gordane, no početkom drugog poluvremena precizni su bili Nowak i Bongongui i postavili konačnih 2:0.

Zadar je kod Vukovara '91 poveo 3:0 u uvodnih dvadesetak minuta, uz dva pogotka Blaževića i jedan Jurića, no domaćin je zahvaljujući Drahotuskom, Brajkoviću te Plumu - u sudačkoj nadoknadi - uspio izjednačiti na 3:3 i izboriti produžetke. U produžecima su prolaz ipak izborili Zadrani, pogocima Lepinjice i Majića za 5:3.

Preostali se susreti šesnaestine finala igraju u srijedu.