Nova europska pobjeda

Dinamo svladao i Anderlecht

04.10.2018.

Nakon Fenerbahčea, hrvatski je prvak u Skupini D Europske lige porazio i Anderlecht te vodi na tablici s maksimalnih šest bodova.

Dinamo je u drugom kolu Skupine D Europske lige gostovao u Bruxellesu kod Anderlechta te ubilježio još jedan vrijedan uspjeh, svladavši domaćine rezultatom 2:0.

Vodstvo je Zagrepčanima osigurao Hajrović s bijele točke u 19. minuti, a na samom početku drugog poluvremena belgijski je predstavnik ostao bez isključenog Vranješa.

Modri su pobjedu potvrdili u 68. minuti, kada je mrežu Anderlechta zatresao Gojak. No, i Dinamo je završio utakmicu s desetoricom, s obzirom da je u sudačkoj nadoknadi zbog drugog žutog kartona isključen Theophile-Catherine.

U drugoj utakmici drugog kola Fenerbahče je kod kuće pobijedio Spartak iz Trnave 2:0 te na tablici Dinamo vodi sa svih šest bodova, ispred Fenerbahčea i Spartaka s tri boda, dok je Anderlecht bez bodova.

U trećem kolu, 25. listopada, Dinamo gostuje u Trnavi.