Zasluženo slavlje

Hrvatska U-21 osigurala plasman na EP!

15.10.2018.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija igrat će sljedeće godine na završnici Europskog prvenstva, zahvaljujući pobjedi kod San Marina u posljednjem kvalifikacijskom kolu.

U-21: SAN MARINO - HRVATSKA 0:4 (0:0)
Kvalifikacije za EP 2019., Skupina 1.
Stadion San Marino, Serravalle.

Sudac: J. Xhaja (Albanija)

Strijelci: 0:1 - Halilović (48'), 0:2 - Vlašić (53'), 0:3 - Uremović (61'), 0:4 - Bosančić (68')

Žuti kartoni: Zafferani (39'), Censoni (59'), Tomassini (80'), Michelotti (84'), Halilović (85')

San Marino: Benedettini, Censoni, Cevoli, Zafferani, Michelotti, Pancotti (71' Moretti), Zonzini (60' Vultaggio), Tomassini, Raschi (87' Quaranta), Nanni. Izbornik: F. Constantini.

Hrvatska: Posavec, Mamić, Bosančić, Uremović, Oluić (77' Bašić), Ivanušec, Šunjić, Vlašić (64' Fiolić), Halilović, Brekalo, Jakoliš (87' Babić). Izbornik: N. Gračan.

Hrvatska reprezentacija do 21 godine, pod vodstvom izbornika Nenada Gračana, ubilježila je u petak u Puli ključnu pobjedu protiv Grčke (2:0) za preuzimanje prvog mjesta na tablici kvalifikacijske Skupine 1, da bi u ponedjeljak kod San Marina stavila "točku na i" i potvrdila svoju vizu za europsku smotru u Italiji i San Marinu.

Pogodaka u prvom dijelu nije bilo, a domaćin je nedugo prije odlaska na odmor pogodio i okvir gola, no mladi Vatreni sve su dileme uklonili početkom drugog poluvremena.

Vodstvo je donio kapetan Halilović, a samo pet minuta poslije tu je prednost udvostručio Vlašić. Uskoro se u strijelce upisao i Uremović, a konačnih 4:0 postavio je Bosančić u 68. minuti dvoboja.

Hrvatska U-21 utakmicu je potom mirno privela kraju te je moglo početi slavlje, a Gračanovi izabranici pridružili su se tako domaćinu Italiji te Španjolskoj, Francuskoj, Engleskoj, Srbiji i Njemačkoj, koji su već ranije osigurali plasman. Na Europskom prvenstvu, od 16. do 30. lipnja, igrat će ukupno 12 reprezentacija.

U preostale dvije utakmice posljednjeg kola Skupine 1 Češka je pobijedila Moldovu 1:0, dok je Grčka bila bolja od Bjelorusije 2:0.