El Clasico

Rakitićeva Barcelona uvjerljiva protiv Modrićevog Reala

28.10.2018.

U desetom kolu Primere sastali su se vječni španjolski rivali, s obojicom Vatrenih u početnim postavama, a znatno je više razloga za slavlje od Luke Modrića imao Ivan Rakitić.

U novom izdanju prvenstvenog El Clasica, Barcelona je pred svojim navijačima nadjačala Real Madrid 5:1 te vodi na tablici s 21 bodom, ispred Atletico Madrida i Espanyola. Kraljevski je klub na devetom mjestu s četiri poraza u zadnjih pet utakmica.

Coutinho je doveo Barcelonu u vodstvo u 11. minuti, nakon što je akciju započeo Ivan Rakitić, a hat-trick je upisao Suarez, postigavši jedan pogodak s bijele točke. Posljednji, peti pogodak Barcelone postigao je Vidal.

Jedini strijelac za goste bio je Marcelo u 50. minuti, za privremeno smanjenje rezultata na 2:1, a nedugo potom Luka Modrić pogodio je vratnicu.

Rakitić i Modrić igrali su od početka do kraja utakmice, pri čemu je Rakitić zaradio i žuti karton. Barcelona u sljedećem kolu gostuje kod Rayo Vallecana, a Real Madrid dočekuje Valladolid.