Mladi Vatreni u zemlji svjetskih prvaka

Dobar nastup Hrvatske U-21 u Francuskoj, neriješeno s domaćinom

15.11.2018.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija gostovala je u zemlji svjetskih prvaka te s domaćinom odigrala neriješenih 2:2.

U-21: FRANCUSKA - HRVATSKA 2:2 (1:1)
Prijateljska utakmica, Beauvais.

Sudac: U. Schnyder (Švicarska)

Strijelci: 1:0 - Mateta (14'), 1:1 - Halilović (36'), 1:2 - Uremović (55'), 2:2 - Bamba (82')

Žuti kartoni: Uremović (41'), Guendouzi (50')

Francuska: Larsonneur, Amian (79' Mukiele), Diop, Niakhate (64' Bamba), Ballo-Toure (80' N'Soki), Coco, Guendouzi, Tousart (64' Upamecano), Terrier (64' Sissoko), Mateta (73' Saint-Maximin), Ikone (73' Reine-Adelaide). Izbornik: S. Ripoll.

Hrvatska: Grbić, Mamić, Katić, Pongračić, Uremović, Šunjić, Ivanušec, Moro, Bradarić (68' Mudražija), Halilović, Jakoliš (79' Babić). Izbornik: N. Gračan

Hrvatska reprezentacija do 21 godine, po uspješnom okončanju kvalifikacijskog ciklusa, odigrala je i prijateljsku utakmicu s francuskim vršnjacima u Beauvaisu.

Domaćin je rano poveo preko Matete, koji je pogodio nakon dvije dobre obrane Grbića, no Hrvatska je uzvratila preko svog kapetana Halilovića, koji je prvo pogodio okvir vrata, a u 36. minuti zaključio je akciju pogotkom za izjednačenje.

Nakon deset minuta drugog poluvremena Hrvatsku je u vodstvo doveo Uremović pogotkom glavom, na ubacivanje Bradarića, a potom su po izjednačenje krenuli Francuzi. Unatoč nekoliko novih kvalitetnih intervencija hrvatskog vratara, Bamba je u 82. minuti postavio konačnih 2:2.

Momčad pod vodstvom Nenada Gračana nastupila je bez nekolicine oslonaca iz kvalifikacija, poput Vlašića, Brekala i Ćaleta-Cara, koji su priključeni seniorskoj reprezentaciji za izazove u Ligi nacija.