Nastup u Tel Avivu

Domaćin Izrael nadjačao Hrvatsku U-16 na završetku turnira

04.12.2018.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 16 godina starosti zaključila je nastup u Tel Avivu ogledom s nacionalnom selekcijom domaćina.

U-16: IZRAEL - HRVATSKA 3:2 (1:1)
Prijateljski međunarodni turnir, Tel Aviv.

Strijelci: 1:0 - Yifrah (9'), 1:1 - Šaranić (12'), 2:1 - Arie (70'), 3:1 - Arie (79'). 3:2 - Bilić (80')

Hrvatska: Kolić, Vukman, Brekalo, Pelivan, Išlić (53' Krolo), Šimić, Šaranić, Laća (50' Tomić), Milošević, Ivanović, Bilić. Izbornik: P. Krpan.

Hrvatska U-16 upisala je u prva dva kola međunarodnog turnira u Tel Avivu remi sa Slovačkom (2:2) i pobjedu nad Bjelorusijom (4:0), a u trećem je kolu doživjela poraz od Izraela.

Domaćin je poveo u devetoj minuti pogotkom Yifraha, ubrzo je izjednačio Šaranić, a odluka je pala u završnom dijelu drugog poluvremena.

Tada je Arie s dva pogotka doveo Izraelce u vodstvo 3:1, a na konačnih 3:2 smanjio je Bilić u 80. minuti susreta.