Još jedna izvrsna partija

Mandžukić strijelac i asistent u novom slavlju Bayerna

23.02.2014.

Mario Mandžukić i ovoga je vikenda bio izvrstan u novoj bundesligaškoj pobjedi svog Bayerna, na gostovanju u Hannoveru.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu u pobjedi Bayerna iz Münchena nad Hannoverom 4:0, čime su Bavarci nastavili pohod prema prvenstvenoj tituli. Iz 22 utakmice imaju 20 pobjeda i dva neriješena rezultata te 19 bodova prednosti nad drugoplasiranim Bayerom iz Leverkusena.

Bayern je poveo u 25. minuti preko Müllera, a na 2:0 povisio je Alcantara devet minuta poslije.

U 59. minuti Müller je postigao i svoj drugi pogodak, nakon što mu je Mario Mandžukić petom ostavio loptu na rubu kaznenog prostora.

Hrvatski je napadač potom sam zabio četvrti i posljednji pogodak svoje momčadi. Nakon ubačaja Rafinhe, bio je najviši u skoku pred domaćim golom i glavom poslao loptu u mrežu.

Na ljestvici bundesligaških strijelaca Mandžukić dijeli treće mjesto s Aubameyangom iz Borussije iz Dortmunda. Obojica imaju 13 pogodaka, a po jedan više zabili su Ramos i Lewandowski.