Prvi trijumf

Pobjeda protiv selekcije SAD-a za 3. mjesto

12.03.2014.

Hrvatska ženska reprezentacija osvojila je treće mjesto u skupini B međunarodnog turnira koji je igran u Istri.

Hrvatice su u posljednjem kolu svladale regionalnu selekciju SAD-a s 2:0 i tako upisale prvu pobjedu nakon remija s Mađarskom i poraza od Poljske.

Hrvatsku je u vodstvo s bijele točke dovela Iva Landeka već u četvrtoj minuti, a pobjedu je potvrdila Izabela Lojna pogotkom u 81. minuti utakmice.

Izabranice Marije Margarete Damjanović igrale su u sljedećem sastavu:

Nicole Vuk, Kristina Nevrkla, Martina Čop, Natali Čikoš, Violeta Baban, Sandra Morožin, Iva Landeka, Kristina Šundov, Martina Šalek, Izabela Lojna (još su igrale: Ivana Vrdoljak, Ana Petrović, Sandra Žigić).

Prvo mjesto osvojila je reprezentacija Mađarske pobjedom od 4:1 protiv Poljske u posljednjem kolu.