Srna u ulozi asistenta

Dva gola Eduarda, jedan Kalinića

05.04.2014.

U 21. kolu ukrajinske lige, u pobjedama Šahtara i Dnipra, strijelci su bili Eduardo Alves da Silva i Nikola Kalinić, dok je Darijo Srna ubilježio asistenciju.

Nogometaši Šahtara iz Donecka sačuvali su svoju prednost na vrhu poretka ukrajinskog prvenstva.

Na domaćem su terenu svladali Karpaty iz Lviva 3:0, a prva je dva gola za Šahtar postigao hrvatski reprezentativac Eduardo Alves da Silva. U 11. minuti precizan je bio glavom nakon ubačaja klupskog i reprezentativnog kapetana Darija Srne, da bi u 43. minuti Srna ubacio za Ilsinha, nakon čega Eduardo iz blizine povisuje vodstvo.

Konačni je rezultat postavio Luiz Adriano početkom drugog dijela. Srna je odigrao svih 90 minuta, dok je Eduardo izašao u 69. minuti dvoboja.

Drugoplasirani Dnipro pobijedio je u gostima Tavriyu rezultatom 2:0. Za vodstvo je pogodio Giuliano već u osmoj minuti, a slavlje momčadi iz Dnipropetrovska potvrdio je Kalinić u 54. minuti, golom iz kaznenog udarca. Kalinić je u igru ušao na poluvremenu, a Ivan Strinić nije konkurirao za susret. Za Tavriyu je cijelu utakmicu odigrao Marin Ljubičić.

Dnipro ima tri boda manje od Šahtara, ali i utakmicu manje.