Preokret u nastavku

Olić zabio Borussiji (D), Wolfsburg poražen

05.04.2014.

Novi prvenstveni pogodak Ivice Olića nije bio dovoljan Wolfsburgu za osvajanje bodova na gostovanju u Dortmundu.

Borussia iz Dortmunda, prvi pratitelj vodećeg Bayerna iz Münchena, svladala je momčad Wolfsburga rezultatom 2:1 u posljednjoj utakmici subotnjeg programa Bundeslige.

Hrvatski reprezentativni napadač Ivica Olić doveo je Wolfsburg u vodstvo u 34. minuti. Domaći je vratar obranio pokušaj gostiju glavom, a Olić je bio na pravom mjestu i odbijenu loptu poslao u mrežu.

Borussia je izjednačila šest minuta poslije početka drugog poluvremena, a strijelac je bio Lewandowski. Pobjedu je dortmundskom sastavu osigurao Reus u 77. minuti.

Olić i Ivan Perišić utakmicu su počeli u udarnoj postavi Wolfsburga te odradili svih 90 minuta.

Wolfsburg je šesti na tablici, s bodom manje od Borussije iz Mönchengladbacha i Bayera iz Leverkusena.