Prilika za trofej

Pletikosa i Milić izborili finale Ruskog kupa

18.04.2014.

Hrvatska će imati dva nogometaša u finalu Ruskog kupa, Stipu Pletikosu i Hrvoja Milića u dresu Rostova.

U polufinalnoj utakmici Ruskog nogometnog kupa Rostov je svladao momčad drugoligaša Luč Energije iz Vladivostoka rezultatom 3:1 te tako izborio priliku osvojiti trofej.

Gatcan je doveo Rostov u vodstvo u 13. minuti, a na 2:0 povisio je Ananidze u 27. minuti. No, Stipe Pletikosa je morao po loptu u mrežu nedugo prije odlaska na odmor, kada je Romanenko smanjio na 2:1.

Sredinom drugog poluvremena Rostov je promašio i kazneni udarac - neprecizan je bio je Djakov - da bi konačni rezultat postavio Dzjuba duboko u sudačkoj nadoknadi, također s 11 metara.

Reprezentativni vratar Pletikosa i branič Hrvoje Milić odigrali su svih 90 minuta za Rostov, a u finalu 8. svibnja u Kaspijsku s druge će im strane terena stajati momčad Krasnodara.