Ukrajinska liga

Novi pogodak Eduarda, pobjeda Šahtara

24.04.2014.

Hrvatski reprezentativac Eduardo Alves da Silva upisao se među strijelce u prvenstvenoj pobjedi svog Šahtara.

U 25. kolu ukrajinske nogometne lige momčad iz Donecka pobijedila je na svom stadionu Tavriju, a semafor je naposljetku pokazivao 2:1 za domaćine.

Prvi je pogodak za Šahtar postigao Bernard nakon pola sata igre, a šest minuta poslije vodstvo je udvostručio reprezentativni napadač Eduardo Alves da Silva.

Eduardo je pogodio glavom nakon ubačaja s lijeve strane kaznenog prostora. Pogodak za Tavriju postigao je Boussaidi u 61. minuti dvoboja.

Hrvatskom je nogometašu to bio osmi prvenstveni pogodak u sezoni, a igru je napustio sredinom drugog dijela, kada ga je zamijenio Douglas Costa. Kapetan Šahtara i Hrvatske, Darijo Srna, ušao je s klupe za pričuve u 73. minuti.

Šahtar vodi na tablici s 56 bodova, šest više od Dnipra, uz dvije utakmice više.