Po pobjedu protiv Čilea

Maganjić pogodio za bod protiv Azerbajdžana

26.04.2014.

Hrvatska U-16 reprezentacija osvojila je bod u drugoj utakmici na turniru Delle Nazioni odigravši 1:1 s Azerbajdžanom.

Nakon minimalne pobjede protiv Japana u prvom kolu 11. međunarodnog turnira Delle Nazioni, hrvatska U-16 selekcija odigrala je 1:1 s odgovarajućom reprezentacijom Azerbajdžana.

Karayevi je nakon centaršuta s lijeve strane doveo Azerbajdžan u vodstvo u 16. minuti, a nakon asistencije Vrtara u 33. minuti je izjednačio Josip Maganjić.

Najbolju šansu za pobjedu mladi Hrvati propustili su u 42. minuti kada je, nakon centaršuta Vrtara, Ivan Vujčić glavom pucao iznad gola.

Nakon dva kola, Hrvatska i Čile imaju po četiri boda u skupini B, a kako Čile ima jedan postignut pogodak više, Hrvatskoj će u posljednjem kolu trebati pobjeda za prvo mjesto koje vodi u polufinale natjecanja.

Susret Hrvatske i Čilea je na rasporedu 27. travnja.

Hrvatska - Azerbajdžan 1:1
Maganjić 33. / Karayevi 16.

Hrvatska: Horkaš, Briški, Vrtar, Olujić, Blatančić, Vujčić, Špikić, Maganjić, Budalić, Rakić, Tolić (još je igrao: Kulenović)

Izbornik: Mladen Ivančić