Neriješeno s Čileom

Bod nedovoljan za polufinale

27.04.2014.

Hrvatska U-16 reprezentacija nije uspjela izboriti polufinale na turniru Delle Nazioni nakon što je u posljednjem kolu skupine odigrala neriješeno s Čileom.

U susretu u kojem je trebala pobjedu, Hrvatska nije uspjela postići pogodak Čileancima te se morala zadovoljiti s 0:0. Iako će turnir napustiti neporažena, s pobjedom i dva remija, Hrvatska ide kući nakon prvog kruga.

Hrvatska je dominirala dobrim dijelom susreta te je stvorila veći broj izglednijih šansi, no nije uspjela pronaći put do mreže Južnoamerikanaca. U 22. minuti Đurasek je dobro pucao s 20 metara, ali lopta je prošla pored vratnice.

Najbolju šansu propustio je Špikić u 39. minuti kada se sjurio s lijeve strane i dobro pucao, no i tom prigodom lopta je prošla uz samu vratnicu.

Hrvatska - Čile 0:0

Hrvatska: Horkaš, Briški, Olujić, Res, Vujčić, Đurasek, Špikić, Maganjić, Budalić, Rakić, Tolić (još su igrali: Kulenović, Ilić)

Izbornik: Mladen Ivančić