Pobjeda Dinama iz Moskve

Pletikosa obranio kazneni udarac, Rostov poražen

02.05.2014.

U 28. kolu ruskog nogometnog prvenstva Rostov je ugostio moskovski Dinamo, a hrvatski vratar Stipe Pletikosa istaknuo se obranom udarca s bijele točke.

Susret Rostova i Dinama iz Moskve pripao je gostima, koji su poveli već u prvom napadu, kada je strijelac bio Jonov. Isti je igrač na 2:0 povisio u 17. minuti dvoboja.

Treći pogodak Dinama bio je djelo Kokorina sredinom drugog poluvremena, a u 75. minuti rezultat je smanjio Dzjuba.

Igrala se 83. minuta kada je dosuđen kazneni udarac za Moskovljane. Izveo ga je Noboa, no vratar i kapetan Rostova, hrvatski reprezentativac Stipe Pletikosa, pogodio je stranu i obranio njegov pokušaj.

Domaćini su uspjeli smanjiti i na 3:2 - pogodio je Yoo u 85. minuti - no do izjednačenja nisu mogli.

Pletikosa i Hrvoje Milić odigrali su cijelu utakmicu za Rostov, koji drži osmo mjesto na tablici ruske lige.