Prvenstvena pobjeda

Dvije asistencije Darija Srne za slavlje Šahtara

02.05.2014.

Šahtar iz Donecka na svom je stadionu u petak svladao Iličivec, a za dva je ključna pogotka asistirao kapetan Darijo Srna.

U borbi za novi naslov prvaka Ukrajine, Šahtar je nadjačao Iličivec iz Mariupola rezultatom 3:1 te pobjegao drugoplasiranom Dnipru iz Dnipropetrovska na šest bodova razlike, uz utakmicu više.

Šahtar je poveo sredinom prvog dijela, autogolom Iščenka, da bi u 58. minuti poravnao Totovyckyj.

U 66. minuti, kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije Darijo Srna proigrao je Luiza Adriana u kaznenom prostoru gostiju, a Brazilac pogađa za novo vodstvo domaćina.

Konačni je rezultat postavio Douglas Costa, udarcem izvan šesnaesterca, nakon što mu je loptu na desnoj strani terena bio dodao upravo Srna.

Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta, dok je reprezentativni napadač Eduardo Alves da Silva ovoga puta ostao na klupi.