Minimalna prednost za uzvrat

Rijeka pobijedila Dinamo u prvoj utakmici finala Kupa

07.05.2014.

U Zagrebu su prvu utakmicu finala Hrvatskog nogometnog kupa odigrali Dinamo i Rijeka, a prednost su ostvarili gosti.

Dinamo i Rijeka odlučuju o naslovu pobjednika Hrvatskog nogometnog kupa za sezonu 2013./2014., a prvi je čin pripao momčadi Matjaža Keka.

Rijeka je, naime, u srijedu na maksimirskom stadionu slavila minimalnim rezultatom 1:0 te će imati prednost uoči uzvratne utakmice na svom terenu.

Jedini je pogodak postigao Ivan Tomečak u 40. minuti susreta, kada je s desne strane ušao u šesnaesterac domaćina i pogodio bliži kut.

Rijeka je utakmicu završila s devetoricom igrača na terenu, s obzirom da je Zlomislić u 85. minuti dobio izravni crveni, a Leovac u sudačkoj nadoknadi drugi žuti karton.

Utakmicu Dinama i Rijeke pratio je i hrvatski izbornik Niko Kovač sa svojim stručnim stožerom, kao i predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker.

Druga utakmica na rasporedu je u utorak, 13. svibnja, s početkom u 20 sati.