Odličan nastup

Tri asistencije Kovačića u preokretu Intera

11.05.2014.

U pretposljednjem kolu talijanskog prvenstva Inter je ugostio Lazio, a premda su Rimljani brzo poveli, domaćin je uz izvrsnu partiju Matea Kovačića uzeo sva tri boda.

Inter iz Milana dočekao je u subotu navečer rimski Lazio te došao do visoke pobjede 4:1. No, gosti su već u drugoj minuti zatresli mrežu Handanoviča, a strijelac je bio Biava.

Uslijedio je preokret u kojemu je jednu od ključnih uloga odigrao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Prvo je u sedmoj minuti sjajno proigrao Palacija, koji pogađa za 1:1, a u 34. minuti jednako dobrom loptom pronalazi i Icardija te Inter preuzima vodstvo. Na 3:1 povisio je Palacio svojim drugim pogotkom na utakmici.

Konačni je rezultat postavio Hernanes u 79. minuti, udarcem iz daljine nakon što mu je Kovačić ostavio loptu.

Hrvatski je nogometaš odradio svih 90 minuta za Inter, a na klupi Lazija ostao je Elez. Ova je utakmica ujedno bila i oproštajna za argentinskog nogometaša i legendu Intera, Javiera Zanettija.