Nova pobjeda nad Dinamom

Rijeka u uzvratu potvrdila osvajanje Kupa

13.05.2014.

Nogometaši Rijeke osvajači su Hrvatskog kupa za sezonu 2013./2014. U uzvratnoj su utakmici finala ponovno pobijedili Dinamo.

Rijeka je u drugu utakmicu finala ušla s prednošću od jednog pogotka, zahvaljujući gostujućoj pobjedi na Maksimiru prošle srijede, kada je jedini strijelac bio Tomečak.

U 35. minuti uzvrata momčad Matjaža Keka postigla je pogodak poslije udarca iz kuta, kada je Mitrović glavom bio precizan na drugoj vratnici.

Deset minuta prije kraja dvoboja Jugović je povratnom loptom pronašao Kvržića, koji matira Ježinu za 2:0 i početak slavlja na Kantridi, pred rasprodanim tribinama.

Naslov pobjednika domaćeg Kupa tako je otišao na Kantridu po treći puta, nakon dva uzastopna trofeja 2005. i 2006. godine.

Pobjednicima su zlatne medalje i pehar Rabuzinovog sunca predali predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker te predsjednik Rijeke Damir Mišković.