Prijateljske utakmice

Pobjeda Meksika, poraz Kameruna

29.05.2014.

U prijateljskim su utakmicama dva hrvatska protivnika iz Skupine A Svjetskog prvenstva ubilježila različite rezultate.

Izabrana vrsta Meksika odmjerila je snage s Izraelom te stigla do pobjede 3:0, uz dva pogotka Layuna i jedan Fabiana. Layun je bio precizan u 43. i 62. minuti, a Fabian je stavio "točku na i" pet minuta prije kraja.

Utakmicu je obilježila i ozljeda glave meksičkog vratara Corone, kojega je u drugom poluvremenu zamijenio Ochoa, a od nacionalnog se dresa oprostila napadačka legenda Cuauhtemoc Blanco.

Kamerunci su poslije pobjede nad Makedonijom poraženi od Paragvaja 2:1.

Romero je doveo Paragvajce u vodstvo već u trećoj minuti, prednost je udvostručio Santa Cruz sredinom drugog poluvremena, a konačni je rezultat iz gužve postavio Choupo-Moting u 76. minuti dvoboja.

Momčad Volkera Finkea imala je i izvrsnu priliku za izjednačenje, ali Idrissou nije realizirao kazneni udarac u samoj završnici.