Promašene prilike

Hrvatska U-18 poražena od Albanije

05.08.2014.

Hrvatska U-18 reprezentacija i u drugoj je prijateljskoj utakmici u Austriji upisala minimalan poraz.

Nakon što je u prvoj utakmici prijateljske turneje selekcija Zorana Vulića izgubila od Azerbajdžana s 1:0, istim rezultatom poražena je i u ogledu s Albanijom. Vrijedi napomenuti kako su i Azerbajdžan i Albanija nastupali s U-19 reprezentacijom, dok je Hrvatska igrala s tek nekoliko igrača te generacije.

Pogodak odluke pao je u 11. minuti kada je s desne strane dobro pucao i zabio Tahiraj.

Kao i protiv Azerbajdžana, Hrvatska je propustila nekoliko dobrih prilika za bolji rezultat. U devetoj minuti Dzalto je pucao malo iznad grede, a isti igrač srušen je u kaznenom prostoru u 18. minuti, no sudac nije pokazao na bijelu točku.

U 57. minuti Matić je probio desnu stranu i povratnom loptom uposlio Dzalta koji loše zahvaća loptu, a u 78. minuti Albanci dobro blokiraju pokušaj Špoljarića. U 90. minuti, Miklić je odlično uposlio Bašića koji dolazi sam ispred vratara, no iz blizine promašuje priliku za izjednačenje.

Hrvatska - Albanija 0:1

Hrvatska: Marić, Džijan, Žile, Mudražija, Kalaica, Benković, Fintić, Bitunjac, Dzalto, Špoljarić, Matić (još su igrali: Mikulić, Lucić, Čabraja, Miklić, Bašić)

Izbornik: Zoran Vulić